Kawa - nagłówek

Kawa.... aromatyczna i gorąca. Jak tu jej nie kochać?


Illy

Jest to marka kawy produkowana w Trieście we Włoszech. Mieszanka tej kawy jest zapakowana w postaci całych ziaren, kawy mielonej oraz innych. Kawy tej firmy zapakowane są pojemnikach stalowych pod ciśnieniem, aby nie wietrzały. Założycielem firmy był Francesco Illy w 1933 roku.. W 1935 roku człowiek ten wymyślił automat do kawy czyli poprzednik dzisiejszych ekspresów. Opracował również wzór opakowań kawy, aby zachowywała dłużej świeżość. Po śmierci założyciela kontrolę nad firmą przejęła jego rodzina. Obecnie Illy to ogromna korporacja, która sprzedaje swoje produkty w stu trzynastu krajach na całym świecie. Grupa Illy to kilka spółek posiadających swoje siedziby w Ameryce Północnej, Francji, Niemczech, Hiszpanii i krajach Beneluksu. Obecnie kawowym interesem zarządza trzecie pokolenie rodziny Illy. Wiedza i doświadczenie sprawia, że marka Illy to napoje z kofeiną o najlepszym smaku. Oferta firmy ro również ekspresy do kawy, filiżanki artystycznie projektowane oraz inne akcesoria.

Korporacja kupuje tylko gatunek ziaren do napoju z kofeiną arabika z Brazylii, Kolumbii, Indii oraz krajów Ameryki Środkowej oraz Afryki.Rodzaj brązowego napoju, który jest mieszanką arabiki ( w osiemdziesięciu procentach) i robusty to Kimbo Ekspresso Napoletano. Ostatnio powstała Espressamente Illy, czyli franchisingowa sieć włoskich barów tej marki. Kawa dostarczana do firmy Illy pochodzi z Ameryki Południowej, Środkowej, Indii oraz Afryki.

Kawa illy ma niepowtarzalny i wyjątkowy smak, ponieważ jest przyrządzana z dziewięciu rodzajów kawy Arabica, ma niską zawartość kofeiny a jaj ziarna są sortowane elektroniczne. Proces pakowania kawy odbywa się prze presuryzację. Decydując się na kawę illy w postaci zmielonej albo ziarnistej możesz wybrać różny jaj wariant. Są dostępne odmiany moka, ciemne mocno palone, bezkofeinowe oraz inne. Kawa illy jeśli chcesz poczuć jej prawdziwy aromat wymaga odpowiedniego przygotowania. Istotne, aby ją zrobić ze świeżo zmielonych ziaren. Najlepiej jeśli zmielisz tyle ziarna ile Ci potrzeba, aby przygotować odpowiednią ilość kawy. Kawę espresso możesz przygotować stosując markowe kapsuły kawy, które pasują do ekspresu Francis Francis. Kawę illy zmieloną możesz przygotować w tradycyjnych ekspresach do kawy. Niestety wadą kawy mielonej jest to, że w normalnych warunkach bardzo szybko może stracić swój doskonały aromat. Jeśli jednak decydujesz się na mieloną kawę Illy możesz wybrać jeden z jej rodzajów albo klasyczną albo kawę moka, dark lub bezkofeinową. Firma Illy produkuje również limitowaną edycję kawy mielonej w puszkach, które ozdabiają międzynarodowi artyści i projektanci.