Kawa - nagłówek

Kawa.... aromatyczna i gorąca. Jak tu jej nie kochać?


Vergnano

Vergnano to coraz bardziej znana i ceniona marka włoskiej kawy. Sekretem jej tworzenia są odpowiednie standardy procesu produkcji oraz tradycja tworzenie kawy o coraz doskonalszym smaku od pokoleń.

Historia kawy Vergnano

Rodzina Vergnano zajmuje się tworzeniem kawy Vergnano cechującej się wyjątkowym aromatem od czterech pokoleń. Tradycja ta rozpoczęła się w 1882 roku. Wtedy dziadek obecnych właścicieli firmy Domenico otworzył sklep spożywczy w Chieri. Znajduje się ono u podnóża wzgórz, które otaczają Turyn. W niedługim czasie ten sklep stał się znany z wypalania i sprzedaży kawy. Stało się to kluczowe w rozwoju firmy Vergnano i rozpoczęło tradycje parzenia kawy. W latach trzydziestych ubiegłego stulecia firma bardzo się rozwinęła. Zakupiono kawowe plantacje w Kenii oraz otworzono we Włoszech trzy magazyny w Turynie, Albie i Chieri. W latach siedemdziesiątych powstała nowa siedziba firmy w Santenie. Obecnie Vergnano to najbardziej prestiżowa palarnia kawy na terenie Włoch.

W 1986 roku Cafe Vergnano połączono z Casa del Caffe w Turynie. Jest to lider wśród dostawców HORECA w Piedmoncie. Dzisiaj obsługuje ponad dwustu klientów z całego rejonu. Dzięki temu firma jeszcze lepiej się rozwinęła i umocniła swoją pozycję na rynku. Teraz casa del Caffe Vergnano ma siedzibę o wielkości 8000 metrów kwadratowych. Jest to szósta co do wielkości sprzedaży oraz produkcji palarnia na terenie Włoch. Produkty tej firmy sprzedawane są na rynku Horeca oraz detalicznym. Firma Vergnano stawia głównie na jakość produktu w ten sposób zabiegając o nowych nabywców i zadowolenie z ich strony. Aby produkować najlepsze mieszanki kawy firma wybiera najlepszych plantatorów kawy. Ziarna, które są używane do tworzenia mieszanek transportowane wprost z upraw.

Kawiarnia oferująca vergnano

Produkcja kawy Vergnano

Proces produkcji kawy Vergnano ma określone wymogi dzięki, którym zapewniona jest wysoka jakość produktów. Są one wysoko oceniane zarówno na poziomie surowca jak również produktu finalnego, którym jest filiżanka idealnej kawy. Właściciele, aby dać dopilnować odpowiedniej jakości produktu analizują surowce i kontaktują się z dostawcami oraz odwiedzają plantacje poszczególnych gatunków kawy.

W laboratorium Casa del Cafe Vergnano znajdują się próbki wszystkich ziaren z różnych rejonów świata zanim są zaakceptowane i trafią do magazynu poddaje się je specjalnym testom. Pilnuje tego zespół do spraw kontroli jakości. W firmie wdrożono standardy HACCAP, które są stale utrzymane, aby zapewnić odpowiednią kontrolę i utrzymać jakość. Palenie oraz obróbka kawy jest przeprowadzona według tradycyjnych metod. Stosuje się metodę cykli powolnego palenia. Uwzględnia się czas oraz temperaturę biorąc pod uwagę gatunek kawy. Dzięki temu ziarna kawy Vergnano mają niezwykły zapach. Palenie kawy może też być różne jeśli weżniemy pod uwagę rozmiary ziaren.